kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija

Ortokorekcija. Taikoma vaikams!

12_smallArgi nebūtų puiku, jei trumparegystę būtų galima koreguoti tik tada, kai miegate? Nors tai skamba neįtikėtinai, kai kuriems žmonėms tai įmanoma! Tai daroma tokiu būdu – kol miegate, esate su specialiais kontaktiniais lęšiais, kurie švelniai paveikia jūsų akies paviršių taip, kad galite gerai matyti dieną, po to, kai išsiimate lęšius.

Ortokeratologija – tai saugi neinvazinė keratorefrakcinė klinikinė procedūra, kurios metu paveikiamas ragenos gaubtumas ir sumažinama trumparegystė, pagerinamas regėjimas. Trumparegystė sumažėja naudojant specialiai parinktą kietą kontaktinį lęšį, kuris pakeičia ragenos gaubtumą. Ortokorekciniai kontaktiniai lęšiai gaminami iš gerai deguonį praleidžiančios medžiagos ir yra specialios geometrinės formos. Trumparegystės sumažėjimas yra laikinas ir gaunamas tik reguliariai miego metu nešiojant ortokorekcinius lęšius. Ortokorekcijos rezultatas pajuntamas jau po keleto lęšių nešiojimo valandų, o maksimaliai regėjimas pagerėja per pirmą lęšių naudojimo mėnesį. Šio korekcijos metodo sukelti pakitimai ragenoje yra laikini ir sugrįžta į pradinę padėtį po keleto dienų, nenešiojant lęšių.

Ortokorekcija taikoma trumparegystei iki (-) 4,5 D ir taisyklingam astigmatizmui iki (-) 1,5 D koreguoti. Tai labai tinkamas korekcijos metodas vaikams nuo 9–10 metų amžiaus, kai korekcija yra būtina, o vaiko drovumas, judrumas, aktyvi veikla riboja akinių nešiojimą. Ortokorekcija sėkmingai naudojasi ir tų profesijų žmonės, kurie darbe privalo gerai matyti, tačiau jiems dėl medicininių priežasčių regos korekcija lazeriu negalima, o akiniai ar kontaktiniai lęšiai neleistini.

Esminė šio korekcijos metodo dalis – kontaktinių lęšių parinkimas ir pritaikymas paciento ragenai. Tam naudojamas specialus bandomųjų lęšių rinkinys, atliekamas ragenos topografinis tyrimas. Vėliau pacientui lęšiai gaminami pagal individualų užsakymą.

Ortokorekcinių lęšių privalumai palyginti su dieniniais kontaktiniais lęšiais:

  • 80 proc. ortokorekcinius lęšius nešiojančių asmenų trumparegystės progresavimas sustoja;
  • trumpesnis lęšių dėvėjimo laikas per parą – tik apie 8 val. miego metu;
  • geresnis ragenos drėkinimas: lęšiai mažesnio diametro nei ragena, neuždengia limbo srities, kuris labai svarbus ragenai; geresnė ašarų plėvelės cirkuliacija vyksta po kietu lęšiu, nei po minkštu; geometrinė forma sąlygoja ne tik refrakcijos ydos korekciją, bet ir ašarų „įsiurbimą“ po lęšiu.


Plačiau skaityti apie ortolęšius

Kaip veikia ortolęšiai, žiūrėkite vaizdo reportaže.

Ortokorekcijos kaina