kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija

Keratokonusas – chirurginis gydymas

Naujausias mokslinis tyrimas: SERGANČIŲ KERATOKONUSU ILGALAIKIAI GYDYMO REZULTATAI PO RAGENOS SUSTIPRINIMO PROCEDŪROS

303_smallKeratokonusas – savaiminis ragenos plonėjimas ir gaubimasis, sukeliantis nekoreguojamą refrakcijos ydą. Ši ragenos liga diagnozuojama remiantis anamneze, refraktometrija, keratometrija, ragenos topografija, pachimetrija, biomikroskopija, oftalmoskopija. Tiksliausias prietaisas ragenos analizei – Penatcam, naudojamas Akių klinikoje LIREMA, Vilniuje.

Ragenos sustiprinimo operacija, anglų k. „corneal crosslinking“, sutrumpintai CXL

Tai ragenos gaubimosi ir plonėjimo sustabdymas, regėjimo aštrumo išsaugojimas. Šios operacijos pradininkai – Drezdeno universiteto (Vokietija) prof. Theo Seileris ir prof. Eberhardas Spoerlis. Pirmą kartą pasaulyje ši operacija buvo atlikta 1998 m. Akių klinikoje LIREMA ragenos sustiprinimo operacijos atliekamos nuo 2008 metų. Akių klinika LIREMA ragenos sustiprinimo operacijas pradėjo pirmoji Lietuvoje ir yra sukaupusi didžiausią patirtį šioje srityje.

Klinikinė patirtis – ragenos sustiprinimo operacijos pooperacinio pacientų sekimo duomenys parodė, kad 85% pacientų po CXL operacijos ryškiai pagerėjo geriausias koreguotas regėjimo aštrumas. 80% pacientų po šios operacijos astigmatizmas sumažėjo apie 1D. Nė vienam pacientui nestebėtas keratokonuso progresavimas.

Saugumas – ragenos sustiprinimo operacija yra saugi ir efektyvi procedūra. Minimalus ragenos storis turi būti 350 – 400µm. Akių klinikoje LIREMA naudojamas Avedro UV-X prietaisas.

Kombinuota vienmomentė dalinė refrakcijos ydos korekcija eksimeriniu lazeriu ir CXL

Tai nėra refrakcinė operacija! Jos tikslas – centrinės optinės ragenos zonos normalizavimas, tuo pačiu geriausio nekoreguoto ar koreguoto regėjimo aštrumo pagerinimas.

Klinikinė patirtis. Ši operacija atliekama pagal Atėnų protokolą, aprašytą gyd. A. Kanellopuolos, 2002 m., Atėnai, Graikija.

Akių klinikoje LIREMA tokiu būdu gydytų pacientų regėjimo aštrumo (Vis) kitimo rezultatai:

Akiu-klinika-Lirema-Keratokonusas

Saugumas – dalinai koregavus keratokonuso sukeltą refrakcijos ydą pagal individualią ragenos topografiją eksimeriniu lazeriu, iš karto atliekama ragenos sustiprinimo operacija. Toks kombinuotas chirurginis gydymas galimas tik pradinėse keratokonuso stadijose, esant nedideliam astigmatizmui ir pakankamo storio ragenai.

Intrarageninių žiedų segmentų implantacija, angl. intracorneal ring segments, ICR

Tikslas – centrinės optinės ragenos zonos normalizavimas, tuo pačiu geriausio nekoreguoto ir koreguoto regėjimo aštrumo pagerinimas.

Klinikinė patirtis ir saugumas – Akių klinikoje LIREMA ši operacija atliekama naudojant femtosekundinį (FS) lazerį Ziemer Z6 ir Mediphacos intrarageninių žiedų segmentus Kerarings. FS lazeris saugiai ir tiksliai suformuoja kanalus ragenoje, į kuriuos implantuojami individualiai numatyto ilgio ir linkio žiedų segmentai.  Naudojant Ziemer Z6 lazerį, operacija yra mažai priklausoma nuo ragenos storio, komfortiška tiek pacientui, tiek chirurgui. Vien ICR implantacija daugeliu atvejų stabilizuoja rageną, sustabdo keratokonuso progresavimą. Vis tik, pastebėjus šios ligos progresavimą ir po ICR, atliekama ragenos sutiprinimo operacija.

Daugiau informacijos:

Siūlome susipažindinti su šias operacijas atliekančios gyd. Linos Socevičienės moksliniu straipsniu

Taip pat skaitykite gyd. Linos Socevičienės ir gyd. Simonos Stech mokslinį darbą apie keratokonuso gydymas vienmomente refrakcijos ydos korekcijos ir ragenos sustiprinimo operacija

Daugiau apie keratokonusą ir pacientų įspūdžius po ragenos sustiprinimo operacijos skaitykite čia.

Vaizdo medžiagoje – JAV atleto S.Holcombo pasakojimas apie ragenos sustiprinimo operaciją, kuri padėjo jam laimėti olimpinį aukso medalį.

324_small

Keratokonuso gydymo kaina