kainos Kainos
gydytojai Gydytojai
Skambinti Skambinti
Registracija Registracija
Puikiai vertinama akių klinika Lietuvoje ir Skandinavijoje
2015-06-25

Kaip išsirinkti akis tinkamai apsaugančius akinius nuo saulės?

Vasarą nešioti akinius nuo saulės yra būtina – tai ne tik įvaizdžio dalis, bet ir privaloma priemonė regėjimo apsaugai nuo tiesioginių saulės spindulių. Ultravioletiniai spinduliai gali pakenkti jūsų akių sveikatai pažeisdami rageną, lęšiuką, tinklainę. Žalingas UV spindulių poveikis padidėja dėl atspindžių prie vandens telkinių ar prisnigus. Smėlis papildomai atspindi ir padidina UV dozę – 10 proc., vanduo – 20 proc., sniegas – net 80 proc.  Vis dėlto ne visi akiniai apsaugo tinkamai ir reikia žinoti, kaip išsirinkti kokybiškus akinius nuo saulės, kurie iš tiesų apsaugotų jūsų akis. Pateikiame kelis patarimus!

Visiškas ultravioletinių spindulių blokavimas

Pirkdami akinius neapsigaukite jų stiklų tamsumu – tamsus stiklas dar nereiškia, kad jis visiškai blokuoja akiai kenksmingus ultravioletinius spindulius. Be to, akinių kaina taip pat neturėtų būti rodikliu – net ir brangūs akiniai ne visada apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Norėdami įsitikinti, ar akinių stiklas praleidžia šiuos spindulius ar ne, skaitykite etiketę arba pasikonsultuokite su pardavėjais.

Gerų akinių nuo saulės stiklai turi blokuoti 90–100 proc. ultravioletinių spindulių. Geri akiniai yra žymimi simboliu UV 400 arba CE. Tai reiškia, kad jūsų akys yra apsaugomos nuo trijų rūšių (A, B ir C) ultravioletinių spindulių.

Akiniai turi blokuoti pakankamai saulės šviesos

Svarbu, kad akiniai nuo saulės blokuotų 75–90 proc. matomos saulės šviesos. Tai patikrinti galite matuodamiesi akinius prieš veidrodį: jei užsidėję akinius nuo saulės per juos matote savo akis, stiklai tikriausiai yra per šviesūs.

Patikrinkite akinių stiklo kokybę

Itin svarbu, kad akinių nuo saulės stiklai visose vietose praleistų tiek pat šviesos ir vienodai blokuotų ultravioletinius spindulius. Tai galite patikrinti labai paprastai: laikykite akinius ištiestoje rankoje ir pro stiklą stebėkite toliau esantį pasirinktą nejudantį objektą. Lėtai judinkite akinius ir stebėkite, ar vaizdo ryškumas nekinta. Jei kinta, akiniai skirtingose stiklo vietose praleidžia skirtingą šviesos kiekį ir nėra tinkami akių apsaugai nuo saulės.

Grįžti į naujienas